Ps4 ne zaman geliyor?

Ps4 ne zaman geliyor?

Mesajgönderen Jeamia » Pzt/Eki/2012 20:57

Arkadaşlar ben biraz araştırmıştım ps4 ün daha 5 yıl kadar bir süreye ihtiyacı oldugunu ögrenmiştim. Ben mgs hastasıyım baktım mgs nin bir videosunu gördüm sitede grafikler cok iyiidi altına atılan yorumlarda oyunun ps4 e geleceği üzerineydi. o zaman bence gta 5 i falan bu kadar ertelemelerinin sebebide ps4 ün cıkacak olması diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? ps4 ne zaman gelicek? elinde somut bilgisi olan var mı? yorumlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Jeamia
Çaylak Oyuncu
Çaylak Oyuncu

Re: Ps4 ne zaman geliyor?

Mesajgönderen predaTR » Pzt/Eki/2012 22:47

aman abi aman agzini hayra ac gta yi oyle yaparlarsa isimiz yas ki yapacaklarini sanmam.baksaniza halen ps3 uzerinde ugrasiyolar slimin slimi falan daha 500 gb makina cikacak.4e daha var bence..
ps4 de görüşmek üzere....
Kullanıcı avatarı
predaTR
Efsanevi Oyuncu
Efsanevi Oyuncu

Mesajgönderen Sercan Yüksekdağ » Pzt/Eki/2012 23:40

Söylentilere bakmayın siz 2015 e kadar yolu var...
Kullanıcı avatarı
Sercan Yüksekdağ
Ceo

Mesajgönderen DRAGUNOVİC » Sal/Eki/2012 15:28

2015 den sonrasına bakın derim 2016 diyorum bende
Things are changing
But nothing changes
And still there are changes
Le roi est mort, vive le roi!
Kullanıcı avatarı
DRAGUNOVİC
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesajgönderen Sercan Yüksekdağ » Sal/Eki/2012 15:53

diyelimki 2014 te ps4 veya basla isimle farketmez ywni konsol cikmis olsun... ps3 miladini dolduermus olmaz ki ps4 oyunlari kapsamli olarak gelistirilene kadar en az 1 yil gecmeli... al sana 2015
Kullanıcı avatarı
Sercan Yüksekdağ
Ceo

Mesajgönderen turkertoker » Sal/Eki/2012 17:44

aha nerdeyse kesin bir biçimde şöyle olacaktır...2013 E3 de tanıtımı yapılacaktır 2014 içindede yani 2015 e kalmadan yüzde yüz evinizde olur..ona göre yapın hazırlığınızı
Kullanıcı avatarı
turkertoker
İnceleme Editörü

Mesajgönderen Jeamia » Sal/Eki/2012 18:55

iyide o zaman bu fragmanlar aldatmacamı? GTA 5 veya mgs nin fragmanını izleyen yokmu? Ps3 bunu kaldırabilecek kapasiteye sahip mi?
Kullanıcı avatarı
Jeamia
Çaylak Oyuncu
Çaylak Oyuncu

Mesajgönderen Sercan Yüksekdağ » Sal/Eki/2012 19:00

Jeamia yazdı:iyide o zaman bu fragmanlar aldatmacamı? GTA 5 veya mgs nin fragmanını izleyen yokmu? Ps3 bunu kaldırabilecek kapasiteye sahip mi?

tabiki ps3 bu gorsel soleni kaldirabilecek kapasiteye sahip. bu oyunlar ps4 veya xbox720 icin degil ps3 ve xbox360 icin gelistirilmekte...
Kullanıcı avatarı
Sercan Yüksekdağ
Ceo

Mesajgönderen DRAGUNOVİC » Sal/Eki/2012 19:41

Kurulu senaryoları bi kenara bırakalım beyler adamlar açık açık konuştular ps4 ü 2015 den önce beklemeyin diye doğrumudur? Sonynin başkanı açıklama yaptı bunu ben söylemiyorum o kadar araştırıyoruz yazıyoruz çiziyoruz biraz gerçekçi olmak gerekiyor bu makinayı boşuna küçülterek çıkarmadılar.Artık herkes biliyor bir ürünü satmak için bir kaç senenin geçmesi gerekiyor daha bundan da para kazanacaklar.Kaldı ki ps4 içinde adamlar kaç senedir harıl harıl çalışıyorlar hatta ve hatta ıbm le de ortak yürütüyolar bu işi.Uzun lafın kısası arkadaşlar msg ve gta yada başkası ps3 e çıkacak ve bunların hepsini kaldıracak güce sahip bir makina.Tabi mgs için ekstradan new generation konsol ibaresi de kullandığını belirteyim.Sen sanma ki mgs hemen çıkacak sen ona göre yorumunu yapıyorsun mgs nin daha bir 2 senesi var diye düşünüyorum ps4 için 2016 diyorum daha bu makinadan yiyecek çok şeyleri var.
Things are changing
But nothing changes
And still there are changes
Le roi est mort, vive le roi!
Kullanıcı avatarı
DRAGUNOVİC
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesajgönderen Gintoki » Sal/Eki/2012 22:27

Sercan Yüksekdağ yazdı:
Jeamia yazdı:iyide o zaman bu fragmanlar aldatmacamı? GTA 5 veya mgs nin fragmanını izleyen yokmu? Ps3 bunu kaldırabilecek kapasiteye sahip mi?

tabiki ps3 bu gorsel soleni kaldirabilecek kapasiteye sahip. bu oyunlar ps4 veya xbox720 icin degil ps3 ve xbox360 icin gelistirilmekte...

Bu fragmanlara aldanmayın fragmanlarıyla göz boyayıp gerekli grafik performansını gösteremeyen bir çok oyun gördük.Ayrıca mgs fragmanı yüksek performanslı bir pc de oynatılmıştı ps3 te oynatılmadı.Bu nesil in son yılı 2013 olacaktır.Tablet pc ler akıllı telefonlar bile konsollara meydan okumaya başladı.Bu nesil sahip oldukları teknoloji ile 2014 ten sonrasını göremez.Adamlar ps3 e 10 yıl ömür biçti bu ps4 10 yıl sonra çıkacak demek olmuyor 10 yıl boyunca destekleyeceklerdir.Halen ps2 ye oyun çıkmakta.2013 yılı boyunca yeni konsolların isimlerini sık sık duymaya başlarız.Hatta 2013 yılı içerisinde çıkması bile muhtemel.Yeni nesil oyunların yapımı ile haberler almaya başladık bile buda yeni konsolların çok uzakta olmadığının en büyük kanıtıdır.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gintoki
PSTürk Bağımlısı
PSTürk Bağımlısı

Mesajgönderen predaTR » Sal/Eki/2012 22:36

aynen öyle arkadaşlar video ile elimize geçen oyunun görüntü kalitesi bencede aynı olmayacaktır.aynı durum başka oyunlardada olmuştu bf3 te mesela makinamda bf3 trailerları halen durur izlerim arada sırada ama videodaki kaliteyi oyunda bulamayız çoğu zaman.
ps4 de görüşmek üzere....
Kullanıcı avatarı
predaTR
Efsanevi Oyuncu
Efsanevi Oyuncu

Mesajgönderen Sercan Yüksekdağ » Sal/Eki/2012 23:02

Arkadaşlar zaten fragman videosuyla veya CGI sunum videsuyla, oyuniçi video aynı olamaz. Oyunun editlenme özelliği nedeniyle, tanıtım amaçlı fragman videoları zaten aynı paralellikte olamaz. Ben aslında yukarıdaki mesajımda GTA5 ve MGS'nin yeni macerasının PS3 ve Xbox 360 konsollarına çıkacağını anlatmaya çalışmıştım. Yani bu iki oyun yeni çıkacak konsollar için değil, hali hazırda bulunan konsollar için çıkış gerçekleştirecek. Bunu bilmekte fayda var.

Ve tabiki hiçbir oyunda da olamayacağı gibi CGI video ile oynanış videosu aynı görsel sunumla yapılamaz ki zaten mümkün değil böyle bir şey. Bakınız WOW fragmanlarına ve bakınız oyuniçi oynanışa... :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
Sercan Yüksekdağ
Ceo

Mesajgönderen Gintoki » Çrş/Eki/2012 00:45

Sercan Yüksekdağ yazdı:Arkadaşlar zaten fragman videosuyla veya CGI sunum videsuyla, oyuniçi video aynı olamaz. Oyunun editlenme özelliği nedeniyle, tanıtım amaçlı fragman videoları zaten aynı paralellikte olamaz. Ben aslında yukarıdaki mesajımda GTA5 ve MGS'nin yeni macerasının PS3 ve Xbox 360 konsollarına çıkacağını anlatmaya çalışmıştım. Yani bu iki oyun yeni çıkacak konsollar için değil, hali hazırda bulunan konsollar için çıkış gerçekleştirecek. Bunu bilmekte fayda var.

Ve tabiki hiçbir oyunda da olamayacağı gibi CGI video ile oynanış videosu aynı görsel sunumla yapılamaz ki zaten mümkün değil böyle bir şey. Bakınız WOW fragmanlarına ve bakınız oyuniçi oynanışa... :mrgreen:

Söylemek istediğini anladım hocam bu neslin oyunları ikisi de fakat iki videoda cigi değildi.MGS nin ki başlı başına demo idi.Yüksek donanımlı pc de çalıştırılan realtime bir demo idi o grafikler ile ps3 e çıkması imkansız kısılacaktır grafikler.Bir örnekte watch dogs u verebiliriz o da bu nesil için duyruldu fakat konsollar asla o grafikleri veremez.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gintoki
PSTürk Bağımlısı
PSTürk Bağımlısı

Mesajgönderen Sercan Yüksekdağ » Çrş/Eki/2012 01:07

Shagrath yazdı:
Sercan Yüksekdağ yazdı:Arkadaşlar zaten fragman videosuyla veya CGI sunum videsuyla, oyuniçi video aynı olamaz. Oyunun editlenme özelliği nedeniyle, tanıtım amaçlı fragman videoları zaten aynı paralellikte olamaz. Ben aslında yukarıdaki mesajımda GTA5 ve MGS'nin yeni macerasının PS3 ve Xbox 360 konsollarına çıkacağını anlatmaya çalışmıştım. Yani bu iki oyun yeni çıkacak konsollar için değil, hali hazırda bulunan konsollar için çıkış gerçekleştirecek. Bunu bilmekte fayda var.

Söylemek istediğini anladım hocam bu neslin oyunları ikisi de fakat iki videoda cigi değildi.MGS nin ki başlı başına demo idi.Yüksek donanımlı pc de çalıştırılan realtime bir demo idi o grafikler ile ps3 e çıkması imkansız kısılacaktır grafikler.Bir örnekte watch dogs u verebiliriz o da bu nesil için duyruldu fakat konsollar asla o grafikleri veremez.

Evet MGS nin oyuniçi videosunun yüksek donanımlı bir PC de oynandığını biliyordum. Haberinde de duyrmuştuk zaten. Watch Dogs ta keza öyledir. Sonuçta bu videolar oyuncuları etkilemek ister ve yalan olmasın iki video da bunu başardı. Bekleyelim bakalım konsollarda ne gibi kırılmalar olacak bu grafikler konusunda...
Kullanıcı avatarı
Sercan Yüksekdağ
Ceo

Mesajgönderen Gintoki » Çrş/Eki/2012 01:20

Sercan Yüksekdağ yazdı:
Shagrath yazdı:

Evet MGS nin oyuniçi videosunun yüksek donanımlı bir PC de oynandığını biliyordum. Haberinde de duyrmuştuk zaten. Watch Dogs ta keza öyledir. Sonuçta bu videolar oyuncuları etkilemek ister ve yalan olmasın iki video da bunu başardı. Bekleyelim bakalım konsollarda ne gibi kırılmalar olacak bu grafikler konusunda...

Mgs olsun watch dogs olsun gelecek neslin ne kadar güçlü olabileceğini gösteren oyuncuları heycanlandıran oyunlar.Ps3 te neler yapa bileceklerini bekleyip görücez.Yine de çok fazla umutlanmamak lazım ps3 ün ne kadar gücü olduğu ortada çok yüksek bir grafık artışı beklemiyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gintoki
PSTürk Bağımlısı
PSTürk Bağımlısı

Sonraki

Dön Playstation Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Yandex.Metrica