PS3'te en iyi görüntü ayarları

PS3'te en iyi görüntü ayarları

Mesajgönderen Strateji_Pro » Cum/Nis/2009 22:29

Arkadaşlar sorum şu, ps3'te en iyi görüntü ayarları nasıl yapılır?
Kullanıcı avatarı
Strateji_Pro
Amatör Oyuncu
Amatör Oyuncu

Mesajgönderen cold_winter » Cum/Nis/2009 22:56

SDTV de kullanıyorsan en iyi görüntü ayarı olmaz, sadece RGB Scart kablo ile bağlayıp Display Setting'ten RGB yi seçtiğin zaman normal TV lerin en iyi görüntüsünü o verir. Ama 3 renkli kabloya göre neredeyse hiç bir şey fark etmiyor.

HDTV kullanıyorsan yine Display Setting'ten HDMI' ı seçersin görüntü ayarları gelince Custom dersin sırasıyla 576p - 720p - 1080i ve 1080p yi seçersin hepsine uyumluluk gösterir ve cihaz'ı eğer TV de destekliyorsa 1080 progressive çözünürlüğünde kullanırsın. Ayrıca diğer ayarlar seçiliyse ve TV ile kullanılan HDMI kablo' nun kapasitesi izin veriyorsa oynadığın oyundan da en iyi sonucu alırsın. Birde kontrast ayarları eğer gündüz ise Dinamik, gece ise Standart seçiliyse en iyi renk tonlarını ortama göre daha iyi yansıtır.
Amnesia - The Dark Descent
Kullanıcı avatarı
cold_winter
Video Editörü

Mesajgönderen blue_ice » Cum/Nis/2009 23:02

bende flat ekran tv var buna hdmı kablosu alıp taksam ne kadar fark eder bide titreme var tvde biraz bazı oyunlarda çok bazı oyunlarda az oluo yardımcı olursan sevinirim çok iyi anlamıyorum bu konulardan
Kullanıcı avatarı
blue_ice
Efsanevi Oyuncu
Efsanevi Oyuncu

Mesajgönderen cold_winter » Cum/Nis/2009 23:03

Flat ekran derken normal tüplü tv lerin düz ekran olanını mı diyorsun ?
Amnesia - The Dark Descent
Kullanıcı avatarı
cold_winter
Video Editörü

Mesajgönderen BulutS » Cum/Nis/2009 23:08

blue_ice yazdı:bende flat ekran tv var buna hdmı kablosu alıp taksam ne kadar fark eder bide titreme var tvde biraz bazı oyunlarda çok bazı oyunlarda az oluo yardımcı olursan sevinirim çok iyi anlamıyorum bu konulardan

Flat Tüplü tv lerin düz ekranlıları için kullanılan bir tabir. Nası hdmi kablosu takıcaksın hocam ona ?
Samsung 32" LCD - PS3 80gb NTSC-J

We Love PES&WE! Since 1995.
Kullanıcı avatarı
BulutS
PSTürk Bağımlısı
PSTürk Bağımlısı

Mesajgönderen blue_ice » Cmt/Nis/2009 00:05

evet düz ekran hocam vestel marka
Kullanıcı avatarı
blue_ice
Efsanevi Oyuncu
Efsanevi Oyuncu

Mesajgönderen Freshmind » Cmt/Nis/2009 00:31

DVI girişi vardır onda bendede Flat Tv vardı ve şaşılacak derecede çok güzel görüntü sonuçları verebiliyorlar..

Dvı-Hdmı dönüştürücü alıp tv'nin Dvı girişine takıp ordanda ps3 ile aralarında hdmı kablo ile bağlantı kurup tv hd ready ise 720p alabilirsin o tv'den... Yada en azından SD'den daha iyi bir görüntü elde edersin 576p ilede...
PSN:Realmind

Xbox360 ntsc-j
Sony Ps3 60gb Pal
Kullanıcı avatarı
Freshmind
PSTürk Bağımlısı
PSTürk Bağımlısı

Mesajgönderen jardella » Cmt/Nis/2009 08:24

cold_winter yazdı:SDTV de kullanıyorsan en iyi görüntü ayarı olmaz, sadece RGB Scart kablo ile bağlayıp Display Setting'ten RGB yi seçtiğin zaman normal TV lerin en iyi görüntüsünü o verir. Ama 3 renkli kabloya göre neredeyse hiç bir şey fark etmiyor.

HDTV kullanıyorsan yine Display Setting'ten HDMI' ı seçersin görüntü ayarları gelince Custom dersin sırasıyla 576p - 720p - 1080i ve 1080p yi seçersin hepsine uyumluluk gösterir ve cihaz'ı eğer TV de destekliyorsa 1080 progressive çözünürlüğünde kullanırsın. Ayrıca diğer ayarlar seçiliyse ve TV ile kullanılan HDMI kablo' nun kapasitesi izin veriyorsa oynadığın oyundan da en iyi sonucu alırsın. Birde kontrast ayarları eğer gündüz ise Dinamik, gece ise Standart seçiliyse en iyi renk tonlarını ortama göre daha iyi yansıtır.

HDMI kablosunun kapasitesinden bahsetmişsin. Ben ps3'ü ilk aldığımda 20 tl lik adi bi hdmi kablosu almıştım. Çünkü yabancı forumlarda hdmi dijital veri akışını sağladığı için iyisi kötüsü olmaz gibi şeyler okumuştum. Bu konulardan hiç anlamam. Daha pahalı iyi bir marka kablo kesin olarak daha iyi bir sonuç verir mi ?
Kullanıcı avatarı
jardella
Amatör Oyuncu
Amatör Oyuncu

Mesajgönderen podolski-94 » Cmt/Nis/2009 11:16

cold_winter yazdı:SDTV de kullanıyorsan en iyi görüntü ayarı olmaz, sadece RGB Scart kablo ile bağlayıp Display Setting'ten RGB yi seçtiğin zaman normal TV lerin en iyi görüntüsünü o verir. Ama 3 renkli kabloya göre neredeyse hiç bir şey fark etmiyor.

her oyundamı 1080p acıyor.bende oyuna göre değişiyor.mgs 4 de 1080 de açıyor killzone 2 de 720 de acıyor.
Oyunlarım
Condemned 2, DMC4, MGS4, GTA4, UNC2, Heavy Rain, GOW Collection, Splinter Cell 4, Call of Juarez Bound in Blood, Killzone 2, RE5 (x2), GOW3, Gran Turismo 5
Bitirdiklerim
Condemned 2, DMC4, MGS4, GTA4, UNC2, Heavy Rain, Splinter Cell 4, Far Cry 2, KZ2, RE5, GOW3, Call of Juarez Bound in Blood, Dead Space, AC1, COD5, Turok, Silent Hill 5, Dark Sector, Call of Duty Modern Warfare 2, Red Dead Redemption, AC2, GOW1
Kullanıcı avatarı
podolski-94
Hile & Ekran Görüntüsü Editörü

Mesajgönderen blue_ice » Cmt/Nis/2009 12:22

Freshmind yazdı:DVI girişi vardır onda bendede Flat Tv vardı ve şaşılacak derecede çok güzel görüntü sonuçları verebiliyorlar..

Dvı-Hdmı dönüştürücü alıp tv'nin Dvı girişine takıp ordanda ps3 ile aralarında hdmı kablo ile bağlantı kurup tv hd ready ise 720p alabilirsin o tv'den... Yada en azından SD'den daha iyi bir görüntü elde edersin 576p ilede...

Hd özelliiği yok kardeşim ya Dvı girişinide göremedim nası anlatim şimdi arka taraftan bağlıyorum ps3 o 3lü kabloyu birleştiren orjinal bi aparatı varya onunla bide onun üstünde bi giriş var uydu takılı onada başka bi giriş yok sadece o hoparlör girişleri filan var yanda ve arkasında küçük tv izlerkende hafif titreme olduğunu farkettim dikkatli bakınca ama oyun oynarken daha fazla oluo
Kullanıcı avatarı
blue_ice
Efsanevi Oyuncu
Efsanevi Oyuncu

Dön PS3 Hakkında ve Sorularınız

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Yandex.Metrica