HerkesOyunda.com

Xbox 360, Xbox One, PS3 ve PS4

Days Gone İlk izlenim

Yazı için Fatih Arkadaşıma teşekkür ediyorum..

Days Gone ilk gördüğünüzde aklınıza gelen şu oluyor : “o ne kız?” Yüzlerce zombi benzeri enfeksiyonlu hastalıklı insanlar büyük bir sürü halinde size geliyor.
Evet, bir diğer zombi oyunu değiller ve size saldıranlar da zombi değil. Bundan dolayı da oyunun açık dünyasında daha aktif rol alıyorlar.
Programın kıdemli animasyoncusu Emmanuel Roth, bu insnaları şu şekilde tarif ediyor :
“Her canlı farklıdır, bunlarda bir tür canlı çeşidi. Onlarında bazı ihtiyaçları var ve bu ihtiyaçlar hava ve bulundukları yere göre değişiyor. Ve bunlarında 2 çeşidi var. ana zombi tipi ve ‘newt’ – yetişkinler için olanı, her biryerlerden çıkıp üzerinize atlayan tipi ”

E3 demo şovunda zombiler gibi kolaylıkla ölüyor gibi gözüksede pekde öyle değilmiş, sadece şov amaçlı o şekilde ayarlanmış.
Oyunda Eski kanun kaçağı motorcu Deacon St. John’u yönetiyorsunuz. Bir avare, bir ödül avcısı, insanlığın gezgin eseri. Küresel bir salgın sonrasında mahvolmuş bir dünyada St. John, insanlığın son kurtulanları tarafından ıssızda kurulan ‘güvenli’ kamplardan çıkıp bozuk yollarda şansını denemek istiyor.
Pasifiğin kuzey batısında, arka planda yanardağın izi bulunan Days Gone, sizi Freaker olarak adlandırılmış insansı canavarlar tarafından mahvedilen bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor. Genel manada klasik bir zombi felaketini konu alsa da, ucu açık bir dünya da, akın akın üzerinize gelen düşmanlar ve sürekli aksiyonu ile heyecanlı bir macera yaşatacağa benziyor.

Unreal Engine 4 ile geliştirilen PS4 özel oyunu Days Gone’nın tam çıkış tarihi ise henüz belli değil.
 

via GIPHY

  • Son yorumlar

  • PlayAsia

  • Kategoriler

Yandex.Metrica